سبک زندگی

انسان باید تا 200 سال آینده زمین را ترک کند

نوشته شده توسط گلدن چت

This is an example of audio post format. It supports all embedded audio URLs as well as self-hosted audio files.

استیون هاوکینگ بار دیگر با هشدار درباره وضعیت بحرانی انسان در کره زمین اعلام کرد: انسان باید ظرف 200 تا 500 سال آینده سکونتگاه جدیدی غیر از زمین برای خود بیابد.

استیون هاوکینگ به تازگی اعلام کرده است، انسان باید ظرف 200 تا 500 سال آینده سکونتگاه جدیدی غیر از زمین برای خود بیابد.

این فیزیکدان در جشنواره علم و هنر استارموس (Starmus) در نروژ، بار دیگر هشدار خود مبنی بر وضعیت بحرانی انسان در کره زمین را تکرار کرد.

وی همچنین از دونالد ترامپ انتقاد کرد و گفت: بر خلاف ترامپ که اشتباه‌ترین تصمیم دنیا را در رابطه با تغییرات جوی گرفته است، من اهمیت مبارزه با تغییرات جوی و گرمایش زمین را انکار نمی‌کنم.

هاوکینگ از کشورهای دنیا خواست در تلاش برای زنده‌ کردن تفحص‌های فضایی، فضانوردانی را تا سال 2020 به ماه اعزام کنند.

به گفته وی، کشورها باید ظرف 30 سال پایگاهی را در کره ماه ایجاد کنند و تا سال 2025 نیز اشخاصی را به مریخ بفرستند.

این دانشمند گفت: توزیع‌ کردن انسان‌ها در فضا می‌تواند آینده بشریت را به طور کامل تغییر دهد. همچنین وجود یک برنامه فضایی بلندپروازانه، افراد جوان‌ را به حوزه‌هایی مانند کیهان‌شناسی و فیزیک نجومی علاقه‌مند خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، سامانه‌هایی که توسط نور یا منبع انرژی دیگری نیرودهی می‌شوند، انسان را به منزلگاه جدید خود خواهند برد.

هاوکینگ ادامه داد: زمین از جوانب بسیاری در خطر است و مثبت‌ اندیشیدن در این زمینه برای من دشوار است. زیرا این خطرها بسیار زیاد و بزرگ هستند.

این فیزیکدان گفت: منابع فیزیکی زمین با سرعت باورنکردنی در حال اتمام هستند و انسان هدیه وحشتناک تغییرات جوی را به کره خاکی ارزانی داشته است.

هاوکینگ همچنین افزایش دمای زمین، کاهش کلاهک‌های یخی قطبی، جنگل‌زدایی و از بین بردن گونه‌های حیوانات را از جمله این هدایا دانست.

این دانشمند در حال همکاری با پروژه روسیه موسوم به پیشبرد «شکار ستاره» (Breakthrough Starshot) است که هدف آن اعزام ناوگانی متشکل از سامانه‌های کوچک، حامل بادبان‌های خورشیدی به ستاره Alpha Centauri است. سفر این سامانه‌ها چهار سال نوری طول خواهد کشید و این جرم کیهانی نزدیک‌ترین سیستم ستاره‌ای به زمین است.

هاوکینگ این اظهارات را در حالی مطرح کرد که مدتی قبل، طی نطقی برای دانشجویان دانشگاه هاروارد مدعی شده بود که انسان باید ظرف 100 سال آینده زمین را ترک کند.

درباره نویسنده

گلدن چت

گلدن چت بزرگترین سایت تفریحی

دیدگاهتان را بنویسید